Naturalne balsamy do ciała z nutami zapachowymi

Podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych nie można zapomnieć o kluczowym etapie nawilżania skóry nie tylko twarzy, ale również ciała.

Używanie balsamu nawilżającego to klucz do promiennej, zdrowej i jędrnej skóry. Szczególną uwagę należy zwrócić na regularne nakładanie balsamu do ciała, jeśli skóra jest podatna na wysuszenie lub jeśli jesteś narażony na działanie czynników pogodowych lub środowiskowych, które mogą wysuszać skórę. Dlatego posiadanie odpowiedniego balsamu do ciała jest niezbędne do codziennej pielęgnacji skóry.

Naturalne balsamy do ciała z nutami zapachowymi

Naturalne składniki aktywne w balsamach do ciała

Regularne nawilżanie jest szczególnie ważne dla osób starszych ze względu na suchość skóry i utratę jędrności spowodowaną wiekiem. Po 25 roku życia metabolizm skóry zwalnia, a po trzydziestce skóra staje się stopniowo bardziej sucha i mniej elastyczna. Wraz z wiekiem mamy mniej gruczołów łojowych, więc produkujemy mniej olejków w naszej skórze, spada również produkcja kolagenu i elastyny. Balsamy zawierające ceramidy mogą pomóc zwiększyć nawilżenie skóry nawet u osób z atopowym zapaleniem skóry.

Rozważ zakup balsamu do ciała z retinolem, który działa poprzez zwiększenie szybkości, z jaką odnawiają się komórki skóry. Jest to dobry wybór dla osób ze skórą przesuszoną i dojrzałą. Bogate w przeciwutleniacze balsamy do ciała mogą łagodzić podrażnioną skórę. Antyoksydanty to naturalne substancje, które chronią komórki przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, mogą stymulować wzrost nowych komórek skóry. Przeciwutleniacze, których należy szukać w balsamach, to zielona herbata, granat, witamina C.

Naturalne balsamy perfumowane z pięknymi nutami zapachowymi kupisz w stacjonarnych drogeriach i sklepach online. Zanim kupisz codzienny balsam nawilżający do ciała, sprawdź listę składników i zobacz, jak daleko na liście znajdują się składniki aktywne. Im niżej na liście składników, tym mniej go jest i tym mniej skuteczny będzie. Warto również zwracać uwagę na składniki naturalne, których powinno być najwięcej, należy omijać balsamy i kremy do ciała z wypełniaczami, silikonami, konserwantami, parabenami, które mogą podrażniać skórę.