Zagrożenie ze strony chwastów

Niektóre rodzaje roślin które przyrastają rośliny uprawiane na danym areale mogą przyczynić się do zmniejszenia plonów.

Może być to związane z przerostem nad roślinami, także będzie do sytuacja kiedy rośliny będą konkurowały o wodę, słońce czy też składniki odżywcze zawarte w glebie. Dlatego też należy dołożyć wszystkich starań aby wyeliminować chwasty, wszystkie rośliny niepożądane w danych uprawach. Obecnie wykorzystuje się zaawansowane herbicydy selektywne, są to środki które potrafią usuwać wybrane rodzaje roślin z upraw, dzięki czemu są one bardzo skuteczne nie wyrządzając szkody roślinom uprawnym.

Zagrożenie ze strony chwastów

Herbicydy selektywne usuną rdest szczawiolistny

Oczywiście powinniśmy wiedzieć jak działa dany oprysk, w tym przypadku herbicydy najczęściej będziemy mieszali z wodą, wykorzystamy do tego opryskiwacz, możemy wówczas wykonać opryski na dość dużych obszarach. Naturalnie powinniśmy sprawdzić na opakowaniu jak mieszać oprysk, mogą być to oczywiście opryski w formie płynnej lub też granulatu. Oczywiście powinniśmy także sprawdzić jakie chwasty najczęściej występują na danym terenie, oraz jakie uprawy będziemy musieli chronić. Dzięki temu będziemy mogli dobrać oprysk dokładnie do naszych potrzeb, dzięki czemu będzie on bardzo skuteczny.

Aby opryski działały w sposób prawidłowy powinny być wykonywane w odpowiednich okresach czasu, w tym przypadku nie może być zbyt gorąco czy też nie powinny występować opady deszczu, w obydwu przypadkach mogłoby to wpłynąć niekorzystnie. W przypadku opadów deszczu oprysk mógłby zostać zmyty z powierzchni rośliny, niekiedy także opryski które miałyby działać na system korzenny nie przedostaną się przez zbyt suchą glebę. Dlatego też ważne jest wybranie odpowiedniej pory, wielu rolników wykonuje opryski nocą kiedy temperatura jest odpowiednia.

Często w uprawach występuje https://innvigo.com/rdest-szczawiolistny/rdest-szczawiolistny-3, jest roślina dość wysoka która wyrasta do wysokości około 60 cm. Rdest mocno konkuruje z innymi roślinami o wodę, dlatego też jest niekorzystny jeżeli chodzi o uprawy. Będzie dużym problemem zwłaszcza w pierwszej fazie rozwoju młodych roślin, kiedy będzie wyrastał ponad rośliny uprawne, zatem będzie niekorzystnie wpływała na dostęp do światła ale także na zawarte w glebie składniki odżywcze oraz naturalnie wodę.