Czy woda filtrowana jest lepsza niż woda prosto z kranu?

Jeśli w twoich kranach płynie woda złej jakości lub twarda, ale nie chcesz stale kupować wody butelkowanej oraz usuwać uporczywego kamienia z czajnika oraz ekspresu, wybór dzbanka z filtrem wody to odpowiednie rozwiązanie.

Jeśli przeszkadza ci smak lub zapach twojej wody z wodociągów, filtry do wody w dzbankach mogą to zmienić, zapewniając wodę czystą, bez chloru i innych zanieczyszczeń.

Czy woda filtrowana jest lepsza niż woda prosto z kranu?

Jak często należy zmieniać filtr w dzbanku?

Producenci zazwyczaj oferują dwa przedziały czasowe określające, jak często trzeba wymieniać filtr, a mianowicie 200 litrów przefiltrowanej wody lub dwa miesiące użytkowania, w zależności od rodzaju filtra. Niektóre dzbanki są także wyposażone w czujniki lub wskaźniki, które pokazują zużycie filtra lub sygnalizują konieczność jego wymiany. Jeśli nie wymienimy filtra, nie będzie on skuteczny w oczyszczaniu wody i będzie filtrował wodę znacznie wolniej, mogą również narastać problemy z bakteriami, które gromadzą się w filtrze.

Ogólnie rzecz biorąc, dzbanki z filtrem wody z pewnością są warte inwestycji. Korzyści z ich używania są liczne, dzbanki są niezwykle wygodne, wystarczy kupić dzbanek, napełniać wodą w razie potrzeby i co dwa miesiące wymieniać filtr. Możemy cieszyć się smaczniejszymi napojami oraz brakiem osadu z kamienia na sprzęcie kuchennym. Jest to również rozwiązanie ekologiczne oraz korzystne finansowo, możemy bowiem zrezygnować z kupowania wody butelkowanej. Dzbanki z filtrem oczyszczają wodę z zanieczyszczeń i chloru, co zdecydowanie poprawia jej smak i zapach.

Możesz kupić filtry wody do dzbanka Dafi Family w opakowaniach zbiorczych, w zestawach po kilka sztuk. Wtedy jeden filtr kosztuje mniej, i możesz nieco zaoszczędzić. Dzięki poprawieniu walorów smakowych korzystając z dzbanka z filtrem wody chętniej pijemy czystą wodę, która idealnie nawadnia organizm i jest zdrowa. Kiedy już zaczniesz korzystać z dzbanka do filtrowania, z pewnością nigdy nie wrócisz do zwykłej wody z kranu.