Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, o których musisz wiedzieć

Czy chcesz zostać świetnym projektantem stron internetowych w najbliższej przyszłości? Masz dużo celów, które chcesz osiągnąć, ale brakuje Ci w zakresie projektowania stron internetowych? W takim przypadku ten artykuł okaże się bardzo pomocny w nauce niektórych rzeczy dotyczących projektowania dobrej strony internetowej.Utrzymuj mały rozmiar swoich stron internetowych.

Wiele nowoczesnych stron internetowych jest pełnych niepotrzebnych elementów, w tym ogromnych obrazów, reklam Flash i wielu AJAX. Wiele osób, zwłaszcza na obszarach wiejskich i innych krajach o słabiej rozwiniętej infrastrukturze internetowej, nie ma szybkiego Internetu i będzie musiało czekać w nieskończoność na załadowanie dużej strony.Kiedy myślisz o tym, jak zaprojektować stronę internetową, musisz pomyśleć o nawigacji. Chcesz, aby Twoja nawigacja była łatwo dostępna i łatwa w użyciu. Umieść pasek nawigacyjny na każdej stronie w widocznym miejscu. Upewnij się również, że dobrze współgra z resztą strony i nie rozprasza odwiedzających.Chociaż często można zobaczyć www. na początku adresu URL witryny, powinieneś spróbować upewnić się, że możesz uzyskać dostęp do swojej witryny, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ją uwzględnić, czy nie. Ułatwi to każdemu dostęp, niezależnie od tego, jak to wpiszą.Zawsze powinieneś starać się stworzyć niestandardową stronę błędu dla swojej witryny; ta strona powinna zawierać podstawową mapę witryny, która łączy użytkowników z głównymi sekcjami Twojej witryny. Gwarantuje to, że jeśli odwiedzający klikną zły link lub źle przeliterują Twój adres URL, będą mogli znaleźć to, czego szukają.Jeśli potrzebujesz opinii od odwiedzających, zaprojektuj swoją witrynę tak, aby zawierała formularz opinii, a nie księgę gości. Formularz opinii umożliwia odwiedzającym Twoją witrynę skontaktowanie się z Tobą bez pokazywania niczego negatywnego wszystkim innym osobom, które oglądają Twoją witrynę. Jeśli masz księgę gości, każdy może przeczytać zarówno dobre, jak i złe komentarze, czego naprawdę nie chcesz, aby ludzie widzieli, zwłaszcza gdy komentarze są negatywne.Staraj się mieć przejrzysty i spójny układ w projekcie swoich witryn. Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, o których musisz wiedzieć

Przejrzyste układy, które wykorzystują dużo wolnego miejsca, zwykle poprawiają czytelność witryny i jej ogólny wygląd.

Układ musi koncentrować się na treści. Spróbuj użyć czcionek znajdujących się na każdym komputerze, aby uniknąć nieprawidłowego wyświetlania witryny.Projektując stronę internetową z dużą ilością tekstu, mądrze dobieraj czcionki. Chociaż tekst szeryfowy dobrze sprawdzi się w tytule lub nagłówku, treść tekstu powinna być pisana czcionką szeryfową, która jest łatwiejsza do odczytania na ekranie komputera. Spróbuj użyć popularnych czcionek komputerowych, takich jak Times New Roman i Ariel.Odwiedzający lubią wiedzieć więcej o webmasterach ich ulubionych witryn. Projektanci stron internetowych często zapominają o kreatywności, tworząc strefę bio firmy w witrynie. Spraw, aby było trochę bardziej ekscytujące! Niech ludzie zobaczą, kim jesteś, dzieląc się swoim wykształceniem, ruchami zawodowymi i przyszłymi celami.Obserwuj ilość efektownych multimediów znajdujących się w Twojej witrynie. Nie przesadzaj z mnóstwem „dodatków”. Grafiki Flash i multimedia mogą wydawać się kuszące, ale mogą utrudnić odwiedzającym znalezienie żądanych informacji w witrynie, zwłaszcza jeśli przeglądają witrynę na urządzeniu niezgodnym z Flash.Czy po zapoznaniu się z tym, czego Cię nauczyliśmy, bardziej optymistycznie oceniasz swoje szanse? Jeśli tak, to świetnie. Jeśli nie, przejrzyj ten artykuł i inne, które mu się podobają, a następnie wyjdź i wykorzystaj to, co przeczytałeś.