Najważniejsze wskazówki dotyczące radzenia sobie z objawami astmy

Wiele osób cierpiących na astmę cierpi z powodu bólu, o którym nie wiedzą, że mogą złagodzić.

Prawda jest taka, że ​​istnieją sposoby na złagodzenie bólu i stresu związanego z astmą. W tym artykule omówiono kilka kluczowych wskazówek, których możesz się nauczyć, aby ci pomóc.Uncja prewencji to duży krok w walce z astmą. Astma jest mechanizmem obronnym w twoim ciele, upewnij się, że twoje ciało nie uruchamia tego procesu, aby uniknąć ostrych ataków astmy. Lekarz może pomóc w ustaleniu, które leki podtrzymujące będą najlepsze dla Twojego typu astmy.Jeśli używasz inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu, powinieneś porozmawiać z lekarzem o dodatkowych metodach leczenia astmy. Inhalator jest przeznaczony wyłącznie do natychmiastowej pomocy, a jeśli okresowo na nim polegasz, to Twoje obecne leczenie astmy nie jest wystarczająco skuteczne. Nadużywanie inhalatora może być szkodliwe i należy od razu unikać potencjalnych problemów.Jeśli jesteś osobą cierpiącą na astmę, trzymaj się z dala od wszelkiego rodzaju dymu papierosowego. Nie można tego wystarczająco podkreślić: trzymaj się z dala od dymu papierosowego! Nigdy nie wdychać oparów ani oparów chemicznych. Wdychanie tych substancji może wywołać niepowstrzymany atak astmy. Opuść pokój, jeśli ludzie palą, lub poproś ich, aby przestali.Zaszczepiaj się przeciwko grypie każdego roku, jeśli cierpisz na astmę. Problemy z oddychaniem lub zatokami, które mogą wynikać z walki z grypą, mogą naprawdę pomóc osobie cierpiącej na astmę. Najważniejsze wskazówki dotyczące radzenia sobie z objawami astmy

Podjęcie działań zapobiegawczych polegających na szczepieniu może oszczędzić ci poważnego cierpienia w przyszłości.Jeśli mieszkasz w domu, w którym często musisz zamiatać podłogę, spróbuj zamiast tego użyć mokrego mopa.

Zamiatanie może wzburzać kurz w powietrzu, a także powodować rozprzestrzenianie się alergii. Jeśli nie masz mokrego mopa i masz astmę, teraz nadszedł czas, aby go kupić.Jeśli masz astmę i nie masz innego wyjścia, jak żyć w zimnym otoczeniu, staraj się nie spędzać zbyt dużo na zewnątrz, gdy jest zimno. Przeziębienie pogorszy objawy astmy lub wywoła ataki. Spędź jak najwięcej czasu w gorącym otoczeniu, a kiedy musisz wyjść na zewnątrz, załóż szalik.Kontrolowanie alergii jest ważne, aby kontrolować astmę. Alergie i astma często idą w parze, a kiedy twoje alergie lub zaostrzy się, twoja astma prawdopodobnie to zrobi. Oprócz inhalatora pamiętaj o stosowaniu leku przeciwalergicznego, gdy sezon alergiczny jest u szczytu.W przypadku astmy należy ograniczyć kontakt ze zwierzętami. Wiele osób cierpiących na astmę ma również alergię na zwierzęta domowe. Nawet jeśli nie masz alergii na zwierzęta, zwierzęta mogą przenosić w swoim futrze substancje wyzwalające, takie jak brud. Substancje te mogą spowodować atak bez uczulenia na zwierzęta.Jeśli jesteś leczony na astmę i stwierdzisz, że twoje leki nie działają, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem. Lek, który przyjmujesz, może działać na innych, ale może nie działać na Ciebie. Twój lekarz może nawet chcieć dodać do leczenia inny lek.Jeśli czujesz, że objawy astmy nasilają się, spróbuj wypić filiżankę gorącej kawy. Ciepło nie tylko złagodzi niektóre objawy, ale kofeina może otworzyć drogi oddechowe i zmniejszyć chęć kaszlu. Jeśli nie lubisz kawy, spróbuj herbaty, gorącej czekolady lub batonika czekoladowego.Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś zacząć czuć się bardziej optymistycznie i pozytywnie na temat tego, jak będziesz żyć z astmą. Pamiętaj, że ten artykuł służy jedynie jako część materiału, którego możesz się nauczyć o tym, jak pomóc Ci w walce z astmą, znaleźć więcej informacji i zastosować je, a powinieneś odczuć poważną różnicę.