Jak zdobyć dowody dopuszczalne w sądzie?

Powodów zatrudnienia prywatnego detektywa może być wiele.

Być może podejrzewasz, że współmałżonek lub partner jest niewierny lub uważasz, że pracownik jest na zwolnieniu, będąc całkowicie zdrowym, lub dorabia sobie na boku w godzinach pracy. Wiele osób chce również namierzyć dłużnika, zlokalizować zaginioną osobę za pomocą usług prywatnego detektywa, lub przyłapać kogoś przestępstwie i uzyskać dowody winy. Prywatny detektyw może również sprawdzić przeszłość i tożsamość osoby, a także przeprowadzić ustalenie majątkowe.

Jakie dowody możemy przedstawić w sądzie?

Bez względu na powód zatrudnienia prywatnego detektywa, może on uzyskać w sposób legalny dowody, które będą dopuszczalne w sądzie. Możemy w ten sposób udowodnić na rozprawie swoje racje. W rzeczywistości jednak nie jest to proste, a dopuszczalność zebranych dowodów jest tak samo zależna od wyboru prywatnego detektywa, jak i od metod, dzięki którym je pozyska. Nie wszystkie dowody zebrane w toku dochodzenia prywatnego detektywa są koniecznie dopuszczalne w sądzie. Na przykład pogłoski lub oświadczenia złożone przez osoby, które nie były obecne na miejscu zdarzenia, lub nie chcą składać zeznań przed sądem, są niedopuszczalne.

Detektyw Warszawa pomoże nam zdobyć dowody, które można będzie wykorzystać w sądzie. Mogą to być przykładowo dokumenty gromadzone przez prywatnych detektywów, które mogą składać się z fotografii, nagrań wideo, dzienników aktywności i pisemnych oświadczeń. Możemy również wykorzystać zeznania świadków ustne lub pisemne, podpisane oświadczenie, odpowiedzi na pytania. Legalność dowodów zebranych w dochodzeniu zależy od przestrzegania przez detektywa prawa dotyczącego zachowania prywatności, a także ustawy o ochronie danych osobowych, przepisów RODO.

Aby jakikolwiek dowód był dopuszczony w sądzie, musi być zebrany zgodnie z prawem. Oznacza to, że prywatny detektyw i osoba, która go zatrudniła, musi być w stanie udowodnić, że materiał dowodowy został zebrany środkami prawnymi i etycznymi. Prywatny Detektyw PL będzie wiedział, gdzie szukać prawdy i jak sobie radzić z dowodami i informacjami, które uda się pozyskać w wyniku śledztwa.

Bezpłatne konsultacje – pomoc detektywa w Warszawie
Jak zdobyć dowody dopuszczalne w sądzie?

Detektyw Warszawa BDR

ul. Raszyńska 3
02-026 Warszawa
tel. 22 188 18 23
[email protected]