Jak się uchronić przed komarami

Z pewnością każdego z nas obudziło kiedyś w środku nocy denerwujące brzęczenie komara lub uporczywe swędzenie po jego ukąszeniu.

Latem komary mogą być prawdziwym problemem nie tylko na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach. Powszechnie ludzie uważają, że trzymanie komarów z dala oznacza stosowanie oparów chemicznych lub kremów i różnorodnych preparatów na skórze. Jednak istnieją również prostsze i bezpieczniejsze rozwiązania, które w ogóle nie ingerują w nasze zdrowie i środowisko, jak przykładowo moskitiery w oknach.

Jak się uchronić przed komarami

Preparat marki Bros na komary dla dzieci

Zainstalowanie moskitiery do drzwi i moskitiery do okien to najprostszy sposób na utrzymanie komarów z dala od twojego otoczenia. Te naturalne środki odstraszające komary działają lepiej niż chemiczne lub inne sposoby na pozbycie się owadów z domu. Jednak jeśli przebywamy na dworze, powinniśmy stosować specjalne preparaty na ubranie lub skórę, które zniechęcą komary do siadania i gryzienia nas. Środki odstraszające komary, które wykorzystują chemikalia do wytwarzania oparów lub inne popularne środki odstraszające komary, takie jak urządzenia elektryczne, świece, pochodnie, bransoletki i spraye, skutecznie mogą odstraszać lub zabijać te dokuczliwe owady.

Najlepszy sposób na zabicie komarów to trzymanie ich poza zasięgiem ich pożywienia, czyli ludzkiej krwi. Ważne jest również, aby utrzymywać otaczające dom czy firmę obszary w czystości i wolne od stojącej wody, zarośli i innych miejsc, w których komary mogą się gromadzić i składać jaja. Używaj sprayu na owady na zewnątrz, przeznaczonego do zabijania komarów w miejscach, w których odpoczywają, takie jak miejsca zacienione, gęste krzewy, wilgotne tereny, zadaszenia. Używając środków owadobójczych, zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie. Wychodząc na zewnątrz warto zabezpieczyć odsłonięte obszary skóry skutecznym preparatem na komary.

Maluchy bawiące się na dworze można zabezpieczyć preparatem bros na komary dla dzieci. Dzieci są bardziej skłonne do rozdrapywania ukąszeń komarów na skórze, co może prowadzić do infekcji i powstawania blizn, dlatego lepiej jest chronić skórę dziecka i zapobiegać pogryzieniu przez komary.