Kiedy warto zamówić holowanie?

Holowanie oferowane przez auto pomoc to usługa, która polega na przetransportowaniu awaryjnego auta w ustalone miejsce.

Najczęściej do warsztatu, ale też nierzadko na posesję właściciela. Kiedy warto korzystać z tej usługi?

Kiedy warto zamówić holowanie?

Holowanie na życzenie

Jest mnóstwo sytuacji, w których warto skorzystać ze wsparcia pomocy drogowej. Przykładem jest chociażby awaria samochodu na drodze. W tej sytuacji nawet nie warto, a trzeba szybko zabrać auto z drogi. Nie zawsze jest pobocze, na które można ten samochód zepchnąć. Czasem też nie ma jak tego zrobić. Zdarzają się przecież wypadki i mniejsze kolizje, gdzie przepchanie auta w ogóle nie wchodzi w grę. Tak czy inaczej, nie wolno utrudniać ruchu innym pojazdom. To wówczas jest odpowiedni moment na wykonanie telefonu do pomocy drogowej i zainteresowanie się usługą holowania.
Holowanie jest też dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy samochód znajduje się na prywatnej posesji, ale nie można go uruchomić, ani też samodzielnie naprawić. Wówczas jedynym ratunkiem jest warsztat. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić po firmę, która oferuje holowanie.
Warto pamiętać, że samodzielne holowanie nie zawsze jest możliwe, a już na pewno jest trudne z uwagi na to, że trzeba zaopatrzyć się w drugi pojazd i drugiego kierowcę. Zdecydowanie łatwiej i szybciej jest zadzwonić po pomoc, która zajmie się wszystkim samodzielnie. Najlepszym rozwiązaniem jest laweta. Transport auta na lawecie jest możliwy, nawet jeśli samochód jest mocno uszkodzony.
Tak samo usługa ta jest przydatna osobom, które chcą zezłomować swoje stare, nienadające się już do niczego auto. Holowanie do punktu złomowania też jest możliwe. Zresztą najlepiej zadzwonić do tego typu firmy i zapytać o zakres świadczonych usług i związane z tym możliwości.
Wystarczy wystukać na klawiaturze hasło https://auto-pomoc-24h.pl, aby zapoznać się z pełną ofertą usługi holowania. Można w ten sposób dowiedzieć się, jaki jest zakres usługi, ile to kosztuje, a do tego również, na czym dokładnie polega.