Depilacja laserowa włosów – na czym polega i jakie daje efekty?

Różnorodne metody usuwania owłosienia pozwalają na dobór takiej, która zapewni najlepsze rezultaty.

Kiedy warto wybrać depilację laserem?

Niechciane włoski mogą być sporym problemem. Niestety, większość procedur powoduje odrastanie włosków, ale jest jedna, która pozwala na zatrzymanie ich wzrostu na lata – to depilacja laserem. Gdy chodzi o zabieg jak depilacja laserowa Kraków oferuje zabieg w wielu punktach. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź najważniejsze informacje!

Na czym polega depilacja laserem?

Lasery to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu, które używane są również w medycynie estetyczne. Najczęściej wykorzystywane są one do usuwania zbędnego owłosienia z różnych partii ciała oraz z twarzy.

Laserowa depilacja niechcianych włosków polega na niszczeniu ich wraz z mieszkami włosowymi, z których wyrastają. W rezultacie efekty zabiegu są trwałe, a do odrostu nie dochodzi latami.

Podczas procedury laser powoduje fizyczne zniszczenie – wypalenie struktur włosków i mieszków włosowych. Nie oznacza to jednak, że procedura ta jest bardzo bolesna, ponieważ nowoczesne lasery powalają na zminimalizowanie dolegliwości bólowych.

Jakie obszary można depilować laserowo?

Depilacja laserem może być wykorzystana do usunięcia włosków praktycznie z każdego miejsca na ciele i na twarzy, dlatego też ma ona uniwersalne zastosowanie.

Depilacja laserowa włosów – na czym polega i jakie daje efekty?

Najczęściej depilacja laserowa wybierana jest jako:

• depilacja nóg
• depilacja pach
• depilacja okolicy bikini
• depilacja rąk
• depilacja wąsika na twarzy

Profesjonalna depilacja laserowa Kraków derma-med.pl – w gabinetach medycyny estetycznej działających w Krakowie można skorzystać z usług depilacji w pełnym zakresie.

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Za pomocą zabiegu depilacji laserowej można uzyskać bardzo dobre efekty w usuwaniu niechcianego owłosienia, aby cieszyć się jedwabiście gładką skórą bez potrzeby jej ciągłego golenia czy wyrywania włosków za pomocą wosku lub depilatora.

Nowoczesne lasery pozwalają także na usuwanie włosków o jasnych kolorach, na przykład rudych, blond, siwych.

Warto jednak pamiętać o tym, że efekty zabiegu depilacji laserowej wymagają wykonania serii zabiegów, by pozbyć się owłosienia całkowicie. Ma to związek z faktem, że laser oddziałuje tylko na włoski, które są w aktywnej fazie wzrostu, natomiast nie niszczy on tych w fazie spoczynku i fazie przejściowej.

Zazwyczaj trzeba wykonać od 3 do 5 zabiegów depilacji laserowej. Pomiędzy kolejnymi zabiegami odczekuje się kilka tygodni, by doszło do wzrostu nowych włosków.

Nowoczesna depilacja laserowa Kraków – dokładne oferty gabinetów można znaleźć online już teraz.