Co powinieneś wiedzieć o wykonywaniu masażu

Czy nie chciałbyś mieć możliwości wykonania masażu czyichś marzeń? Możesz nauczyć się wielu rzeczy, które pomogą ci podczas masażu, a ten artykuł dostarczy ci niektórych z tych informacji.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz umieścić moc w swoich rękach.Jeśli zdecydujesz się na masaż w zaciszu własnego domu, najpierw weź gorący prysznic. Gorąca woda pomoże rozluźnić mięśnie poprzez przenikające ciepło. Zapewni to, że Twój masaż będzie bardziej komfortowy, a wszelkie bóle zostaną wyeliminowane przed rozpoczęciem.Kiedy idziesz na masaż, miej umysł otwarty na ten proces. Jeśli to Twój pierwszy masaż, możesz pomyśleć, że niektóre podejścia lub techniki są niezwykłe. Nie zniechęcaj się. Po prostu pozwól im pracować i odpocząć.Czujesz się trochę przygnębiony? Idź na masaż! Korzyści zdrowotne wynikające z masażu są liczne, a badania wykazały, że jedną z korzyści masażu jest podwyższony poziom serotoniny. Serotonina jest substancją neurochemiczną, która sprawia, że ​​czujemy się szczęśliwi, jednak brak snu, wahania hormonów, ponura pogoda i złe diety mogą obniżyć naturalne zapasy serotoniny w organizmie.To, jak będziesz masować, będzie zależeć od każdej osoby. Jeśli zauważysz, że jakiś obszar daje pozytywną reakcję, pozostań w tym obszarze podczas masażu. Zawsze należy zwracać uwagę na opinie.Dobrze się nawadniaj przez czterdzieści osiem godzin przed masażem. Wiele osób wie, że picie dużej ilości wody po masażu jest dobre dla wypłukania organizmu z toksyn i łagodzenia bólu mięśni. Picie dużej ilości wody przed masażem znacznie zwiększy działanie masażu i jego właściwości oczyszczające.Prostym sposobem na wykonanie relaksującego masażu jest użycie techniki zwanej „grabieniem”. W nim po prostu przesuwasz opuszkami palców (rozkładasz ręce) po plecach osoby, delikatnie poruszając się w przód iw tył. Naprawdę, wykonujesz ruch grabiący w górę iw dół. Aby uzyskać dodatkowy efekt, spróbuj zmieniać ręce – jedna grabi w górę, a druga w dół.Spraw, aby obszar masażu był jak najbardziej cichy i wolny od hałasu. Co powinieneś wiedzieć o wykonywaniu masażu

Jeśli masz dużo hałasu z ruchu ulicznego lub krzyków z sąsiedztwa, ludziom trudno będzie się zrelaksować.

Celem masażu jest całkowity relaks. Znajdź spokojne miejsce lub umów się na masaż w czasie, w którym będzie mniej hałasu. To nadaje się do idealnego ustawienia masażu.Upewnij się, że Twój masażysta jest zarejestrowany w Twoim stanie. Jeśli Twój masażysta nie jest odpowiednio zarejestrowany i ubezpieczony, istnieje ryzyko, że zostaniesz sam, jeśli wyrządzi Ci obrażenia podczas pracy. Nie martw się o to, że jesteś niegrzeczny, poproś o dowód, aby mieć pewność, że jesteś w odpowiedzialnych rękach.Jeśli cierpisz na ciśnienie zatok, skorzystaj z masażu. Prosty i szybki masaż pod linią brwiową może pomóc oczyścić zatoki i znacznie ułatwić oddychanie. Po prostu delikatnie masuj palcami oczy i grzbiet nosa. Zajmuje to tylko kilka minut i może przynieść wiele ulgi.Używając olejku do masażu, przed nałożeniem go na plecy, najpierw umieść go w dłoniach. Jeśli nałożysz olejek bezpośrednio na partnera, olejek może być zaskakująco zimny i zaskoczyć osobę. To nie jest rodzaj reakcji, jakiej oczekujesz od masażu. Zamiast tego umieść olejek w dłoniach i rozgrzej go, pocierając dłonie. Dzięki temu olej będzie miał idealną temperaturę do użycia.Czy czujesz, że moc jest teraz w twoich rękach? Najlepszym testem jest spróbować. Zrób masaż komuś, kogo kochasz i zobacz, jak pomogły ci rzeczy, których się nauczyłeś. Zdziwisz się, co możesz teraz zrobić za pomocą kilku prostych zmian.