Sztuczki, jak uzyskać świetnie wyglądające zdjęcia

Słowo fotografia pochodzi od dwóch greckich słów, które z grubsza przekładają się na „rysowanie światłem”.

Fotografia nie tylko przyciąga światło. Przyciąga ludzi. Wspaniałe zdjęcie to świetny sposób na dzielenie się wspomnieniami i zwiększenie więzi z bliskimi. Oto kilka wskazówek, jak ulepszyć te zdjęcia.Skonfiguruj podstawowe programy dla swojej lustrzanki cyfrowej. Ustawiając z wyprzedzeniem niektóre z podstawowych wartości, nie musisz się z nimi bawić w przypadku, gdy chcesz w krótkim czasie oddać strzał. Zamiast tego wystarczy nacisnąć przycisk i zacząć strzelać.W fotografii bardzo ważne jest, aby zmieniać kąty używane na obiekcie. Rób zdjęcia z przodu, z boku i z tyłu, dzięki czemu uzyskasz elegancki kolaż zamiast tylko jednego kąta. Poruszaj się tak często, jak to możliwe, aby zoptymalizować wyniki.Jeśli wiesz, że następnego dnia masz naprawdę ważną sesję, upewnij się, że dobrze odpoczywasz. Tak, brak snu będzie bezpośrednio skutkował utratą oceny sytuacji, co wpłynie negatywnie na jakość wykonywanych zdjęć. Odpocznij co najmniej osiem godzin w nocy przed sesją zdjęciową.Świetną wskazówką fotograficzną jest po prostu być przygotowanym. Nie ma nic gorszego niż pojawienie się w miejscu do zrobienia zdjęcia w niewłaściwym czasie lub uświadomienie sobie, że w aparacie pozostało tylko pół ładunku. Podejmij kroki, aby upewnić się, że jesteś zawsze przygotowany.Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie przed zrobieniem zdjęcia. Oświetlenie jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem w tworzeniu dobrej czarno-białej fotografii, ponieważ wpływa na teksturę, kontrast i kształt obrazu. Sztuczki, jak uzyskać świetnie wyglądające zdjęcia

Oświetlenie boczne może tworzyć dramatyczne zdjęcia, ponieważ tworzy cienie i podkreśla krawędzie kształtów.Użyj odpowiedniego obiektywu do pracy.

Jeśli na przykład fotografujesz krajobraz, potrzebujesz obiektywu szerokokątnego, który pozwoli Ci uchwycić jak największą część sceny, podczas gdy wydarzenia sportowe zazwyczaj wymagają teleobiektywu, który pozwoli uchwycić odległych graczy z dużą szczegółowością. Wiedza o tym, jaki obiektyw wybrać, znacznie ułatwi tworzenie wysokiej jakości zdjęć.Naprawdę dobrą sztuczką fotograficzną jest zwracanie szczególnej uwagi na kąty. Kąty mogą być bardzo pomocne podczas planowania kompozycji. Mogą wskazywać pewne rzeczy, na których chcesz się skupić, tworząc wizualną ścieżkę, którą oko widza może podróżować. Zrób z nich dobry użytek.Fotografuj podczas „złotych godzin”, zwłaszcza jeśli fotografujesz ludzi. Czasy około świtu i zmierzchu nazywane są „złotymi godzinami”, ponieważ odcień światła sprawia, że ​​obiekty wyglądają, jakby się świeciły. To światło uzupełnia również ludzką skórę, sprawiając, że ludzie wyglądają lepiej niż na zdjęciach robionych o innych porach dnia.Dobrą wskazówką fotograficzną jest próba bycia pomocnym, gdy przedstawiasz krytykę. Nie mów komuś tylko, że jego zdjęcie jest ładne lub że Ci się podoba. Powiedz im konkretnie, co Ci się w nim podoba i dlaczego uważasz, że to sprawia, że ​​zdjęcie jest mocne. To samo dotyczy tego, czego nie lubisz w fotografii.Fotografia zmieniła sposób, w jaki komunikujemy się ze sobą, pozwalając nam dzielić się wspomnieniami w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie mogliśmy. Jeśli nauczysz się robić świetnie wyglądające zdjęcia, ludzie w Twoim życiu poczują się bliżej Ciebie. Dzięki poradom zawartym w tym artykule znasz wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje zdjęcia wyglądały lepiej. Spróbuj zastosować te wskazówki w praktyce, gdy następnym razem wyciągniesz aparat.