Korzystanie z odpowiedniego sprzętu podczas wędkarskiej przygody

Ludzie opróżniają swoje konta bankowe, kupując różnego rodzaju materiały samopomocowe.

Jeśli nie masz pieniędzy na zakup tych materiałów, w tym artykule znajdziesz porady, które pomogą Ci lepiej zacząć łowić więcej ryb.Jeśli łowisz przynętę z dna, odetnij ogon przynęty przed umieszczeniem jej na haczyku. Po usunięciu ogonka przynęta nie będzie się obracać i powodować splątania. Dodatkowo zapach rannej przynęty przyciągnie dodatkowe ryby.Jeśli myślisz o wędkowaniu jako o nowym hobby, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainwestować w wysokiej jakości połączenie wędki i kołowrotka. Kupowanie złej jakości sprzętu zniechęci do połowu tylko wtedy, gdy się zepsuje; jednak nie jest ważne, abyś kupił stop linii na początek.Podczas łowienia usiądź w miejscu przez co najmniej 30 minut, zanim się poddasz. W wielu przypadkach trzeba dać zapachowi przynęty czas na podróż, a rybom w wodzie trzeba dać czas na zlokalizowanie linki. Jeśli nie poczekasz na to co najmniej 30 minut, możesz przegapić kilka wspaniałych połowów.Daj szansę na muchę! Chociaż wędkarstwo muchowe jest jednym z najlepszych sposobów łowienia, to jest to inny styl, do którego trzeba się przyzwyczaić. Będziesz potrzebować zupełnie nowego sprzętu. Obejmuje to wędki, przynęty, a nawet odzież.Ostrożnie wybierz, którą rybę będziesz trzymać, a którą wypuścisz. To dzięki uprzejmości wypuszczasz mniejsze ryby, a także ryby, które łowisz w nadmiarze. Kontrolowanie ilości pobieranej ze źródła pomoże zapewnić ryby na późniejsze sezony.Kiedy mocujesz haczyk lub przynętę do swojej żyłki, najlepiej użyć ulepszonego węzła klinczowego. Twoja linka powinna być przewleczona przez koniec haczyka, następnie musi być pięć razy obrócona wokół linki i przełożona przez oczko, a następnie przez oryginalną cewkę. Zakończ węzeł, przeciągając koniec przez pętlę tak mocno, jak to możliwe.Możesz czuć się sfrustrowany i zirytowany, jeśli próbujesz łowić w obszarze, w którym rośnie dużo roślin. Korzystanie z odpowiedniego sprzętu podczas wędkarskiej przygody

Pamiętaj, że chociaż twoja żyłka może zahaczyć, ryby są całkiem szczęśliwe żerując na owadach w pobliżu roślin i mogą zapewnić ci większy połów.Pomocne jest zmoczenie niektórych rodzajów żyłki przed zawiązaniem na haczyku, ciężarku i innym sprzęcie.

To wzmacnia węzeł i zmniejsza tarcie spowodowane procesem wiązania węzła. Pomyśl o zrobieniu podwójnego węzła rybackiego lub węzła klinczowego.Jeśli nie chcesz zatrzymywać złowionych ryb, ważne jest, aby prawidłowo łowić i wypuszczać. Kiedy łapiesz i zajmujesz się rybami, zwiększa to ich kwas mlekowy, powoduje wzrost ich pH i może je zużyć. To sprawi, że będą bardziej podatne na drapieżniki.Zachowaj jak najwięcej ciszy, gdy próbujesz złapać rybę. Ryby nie lubią dużo hałasu, a jeśli jesteś hałaśliwy, odpłyną od ciebie. Ogranicz do minimum wszelkie rozmowy. Jeśli masz włączone radio, utrzymuj niski poziom głośności.Cel wędkowania jest zawsze ten sam, czyli złapanie jak największej liczby ryb. Wiedza o tym, co robisz podczas wędkowania, zwiększy Twoje szanse na sukces i sprawi, że Twoja wyprawa będzie przyjemniejsza. Będziesz pod wrażeniem własnych możliwości!