Czym zajmują się agencje celne i firmy logistyczne?

W Polsce działa wiele agencji celnych, które ułatwiają import oraz eksport towarów.

Obecnie firmy zajmujące się handlem, hurtownie chętnie sprowadzają towar do Polski z zagranicy, internet daje obecnie wiele możliwości nawiązania kontaktów biznesowych. Dodatkowo możemy liczyć także na coraz tańsze usługi kurierskie, dzięki czemu sprowadzanie towarów nawet z Azji jest obecnie opłacalne. Warto jednak pamiętać o wszystkich formalnościach związanych z importem oraz eksportem towarów poza granice Unii Europejskiej.

Czym zajmują się agencje celne i firmy logistyczne?

Obsługa celna i logistyka międzynarodowa

Z usług agencji celnych, firm zajmujących się logistyką międzynarodową, coraz częściej korzystają platformy e-commerce, sklepy, które chcą wchodzić na nowe rynki poza Europą. Możliwości łatwych płatności, szybkie przesyłki kurierskie dają obecnie szansę na zdobywanie nowych odbiorców w różnych krajach. Polskie firmy upatrują w tym szansę rozwoju, zwiększenia sprzedaży. Poszukują zatem skutecznych sposobów eksportu towarów do wielu różnych krajów. Nawiązanie współpracy z agencją celną, która również zajmuje się logistyką, będzie bardzo dobrym pomysłem ze względu na ułatwienie wielu formalności związanych z wysyłką towaru do innego kraju.

Firmy mogą obsługiwać przesyłki general cargo, a także przesyłki specjalne, które powinny być wysyłane w określonej temperaturze, mogą być to przykładowo artykuły spożywcze. Dodatkowo firmy logistyczne mogą zająć się także wynajem magazynów tymczasowych, które niekiedy mogą być potrzebne. Będzie to magazynowanie produktów spożywczych, w tym przypadku kiedy eksportujemy do Wielkiej Brytanii, magazyn powinien posiadać odpowiedni certyfikat brytyjskiej inspekcji sanitarnej. Dlatego należy zadbać o wiele aspektów związanych z logistyką, transportem. Należy wiedzieć, jakie załatwić formalności w przypadku towarów nietypowych, przykładowo leków, jakie towary możemy legalnie eksportować do innych krajów.

W przypadku wielu towarów obsługa celna i logistyka międzynarodowa może być realizowana przez firmy zewnętrzne, może to obniżyć koszty, przyspieszyć proces wysyłki towaru, dzięki temu jesteśmy także pewni załatwienia wszystkich formalności. Agencje celne mogą prowadzić obsługę dokumentacji w przypadku towarów nietypowych, mogą także doradzać, jakie towary można wprowadzać do obrotu w danym kraju.