Obsługa prawna firm z branży IT

Obecnie większość firm posiada własną stronę internetową, stawia także na promocję, może być to przykładowo pozycjonowanie czy też reklama w płatnych wynikach wyszukiwarek.

Warto zwrócić uwagę iż jest to bardzo dobry sposób promocji naszej firmy, jednak należy przygotować bardzo dobrą kampanię reklamową, wybrać słowa kluczowe do promocji, tak aby przyniosła ona pożądany skutek. Naturalnie możemy znaleźć wiele firm które specjalizują się w tego rodzaju promocji, kiedy zdecydujemy się na wybranie usługodawcy wówczas należy podpisać stosowną umowę.

Obsługa prawna firm z branży IT

Umowy typowe dla branży IT

Naturalnie umowa będzie określała zasady współpracy, możemy określić budżet na naszą kampanię reklamową, może być to budżet określony w okresie jednego miesiąca, czy też ustalimy jaką kwotę możemy wydać przykładową kwartalnie. Warto zwrócić uwagę iż powinna być to umowa która będzie określała warunki współpracy ale również powinna odpowiednio zabezpieczać zleceniodawcę który będzie chciał przykładowo sprawdzić jakie efekty przynoszą działania firmy reklamowej. Może być to przykładowo zawarte w umowie w punkt o udostępnieniu narzędzia które sprawdza pozycję strony na konkretne słowa kluczowe.

W przypadku reklam płatnych które możemy wykupić w Google czy też Bing możemy korzystać z różnego rodzaju narzędzi które będą sprawdzały konwersje, monitorowały w jaki sposób wydane pieniądze przekładają się na pozyskanie klientów. Oczywiście wszystkie te aspekty powinny być opisane w umowie. Jednak niewiele firm zdaje sobie sprawę w jaki sposób powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana umowa tego rodzaj. Dlatego też poszukują oni pomocy prawnej, prawników którzy będą mieli doświadczenie w tworzeniu tego rodzaju umów, będą znali się na branży IT.

Mogą być to także umowy dotyczące dostarczenia sprzętu czy też stworzenia oprogramowania na potrzeby firmy, wówczas także z pomocą może przyjść nam prawnik umowy IT mogą być dosyć skomplikowane dla osoby która wcześniej nie zamawiała tego rodzaju umów. Dlatego też należy je przeanalizować, sprawdzić czy odpowiednio zabezpiecza osoby zamawiające, czy jest to umowa która właściwie opisze nasze wymagania.